A 417 - Kwaśny preparat czyszczący

Opis
kwaśny, nisko pieniący preparat czyszczący z inhibitorami korozji, specjalnie skomponowany do usuwania kamienia wapiennego w systemach CIP, w rurociągach, cysternach, urządzeniach ciepłowniczych, chłodnicach, zmywarkach itp. Stosuje się go w przemyśle mleczarskim do usuwania odkładających się osadów z mleka w dojarkach mechanicznych oraz przewodach rurowych odprowadzających mleko, cysternach itp.. Usuwa osady w systemach wodno-ściekowych normalnych i próżniowych. Używany również do oczyszczenia z kamienia kotłowego w wymienników ciepła i elementów grzejnych.

Zastosowanie
Roztwór roboczy wprowadzić do systemu zamkniętego lub nanieść na powierzchnię przy pomocy opryskiwacza, szczotki itp. i po kilku minutach spłukać dużą ilością ciepłej wody.

Przeznaczenie
- czyszczenie układów zamkniętych z osadów wapiennych - odkamienianie kotłów, kadzi itp - czyszczenie i odkamienianie elementów grzejnych - odrdzewianie
pH: 1.5

dostępne opakowania (w litrach):
5
10
25
200
1000Zalecane stężenia roztworów roboczych
W zależności od stopnia i charakteru zanieczyszczenia i preparat stosować w rozcieńczeniu od 0,5-30% ( od 1:200 – 1:2-3). Temperatura roztworu nie powinna być wyższa jak 50°C. Czyszczenie urządzeń ciepłowniczych - rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:3-1:20.